000723Shanxi Meijin Energy Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,36 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元42,43 Mr | 元45,04 Mr | 元42,51 Mr | 元36,62 Mr | 元29,38 Mr | 元27,19 Mr | 元19,64 Mr | 元18,68 Mr | 元16,24 Mr | 元12,60 Mr | 元14,86 Mr | 元17,14 Mr | 元890,79 Mn | 元783,55 Mn | 元968,37 Mn | 元959,03 Mn | 元992,81 Mn | 元1,23 Mr | 元1,06 Mr | 元685,85 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元3,53 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元27,24 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元14,70 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元16,48 Mr | 元17,74 Mr | 元15,92 Mr | 元11,80 Mr | 元6,62 Mr | 元7,90 Mr | 元5,19 Mr | 元4,94 Mr | 元2,39 Mr | 元1,53 Mr | 元2,33 Mr | 元7,56 Mr | 元0,00 | 元65,00 Mn | 元195,00 Mn | 元165,00 Mn | 元137,50 Mn | 元381,30 Mn | 元200,00 Mn | 元241,41 Mn |
| Net Borç† | 元12,95 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | 元17,93 Mr | 元18,99 Mr | 元20,76 Mr | 元24,52 Mr | 元21,29 Mr | 元12,82 Mr | 元14,05 Mr | 元15,10 Mr | 元12,21 Mr | 元7,09 Mr | 元5,58 Mr | 元6,20 Mr | 元1,26 Mr | 元1,19 Mr | 元1,53 Mr | 元1,37 Mr | 元868,70 Mn | 元1,59 Mr | 元804,14 Mn | 元604,80 Mn |
| Brüt Kâr | 元730,95 Mn | 元909,17 Mn | 元2,17 Mr | 元4,91 Mr | 元6,20 Mr | 元2,62 Mr | 元3,21 Mr | 元4,45 Mr | 元3,04 Mr | 元2,14 Mr | 元521,01 Mn | 元776,46 Mn | 元165,80 Mn | 元74,25 Mn | 元125,21 Mn | 元102,44 Mn | 元83,05 Mn | 元250,32 Mn | 元193,08 Mn | 元107,34 Mn |
| FAVÖK | 元1,27 Mr | 元1,00 Mr | 元2,31 Mr | 元4,83 Mr | 元5,80 Mr | 元2,52 Mr | 元2,52 Mr | 元3,68 Mr | 元2,41 Mr | 元1,75 Mr | 元91,57 Mn | 元463,39 Mn | 元100,29 Mn | 元4,31 Mn | 元83,67 Mn | 元61,82 Mn | 元56,86 Mn | 元194,16 Mn | 元165,77 Mn | 元36,36 Mn |
| Net Kâr | -元1,12 Mr | -元1,14 Mr | 元289,02 Mn | 元2,21 Mr | 元2,54 Mr | 元695,34 Mn | 元955,72 Mn | 元1,80 Mr | 元1,05 Mr | 元679,66 Mn | -元364,27 Mn | -元220,67 Mn | 元36,87 Mn | -元30,23 Mn | 元18,97 Mn | 元8,52 Mn | -元4,48 Mn | 元84,73 Mn | 元69,44 Mn | 元14,70 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,26 | -0,26 | 0,07 | 0,52 | 0,60 | 0,16 | 0,23 | 0,44 | 0,26 | 0,17 | -0,10 | -0,44 | 0,07 | -0,06 | 0,04 | 0,02 | -0,01 | — | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元59,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -元446,97 Mn | -元2,29 Mr | -元4,56 Mr | 元552,05 Mn | 元2,86 Mr | -元1,60 Mr | 元1,02 Mr | 元786,37 Mn | 元758,36 Mn | -元594,06 Mn | 元832,04 Mn | -元1,73 Mr | 元131,59 Mn | -元66,42 Mn | 元33,36 Mn | 元45,23 Mn | 元129,20 Mn | -元109,90 Mn | -元23,50 Mn | -元10,91 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元2,00 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 38,9% | 39,4% | 37,5% | 32,2% | 22,5% | 29,1% | 26,4% | 26,4% | 14,7% | 12,1% | 15,7% | 44,1% | 0,0% | 8,3% | 20,1% | 17,2% | 13,8% | 31,1% | 18,8% | 35,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,42 | 0,42 | 0,49 | 0,67 | 0,72 | 0,47 | 0,72 | 0,81 | 0,75 | 0,56 | 0,38 | 0,36 | 1,42 | 1,52 | 1,58 | 1,43 | 0,87 | 1,29 | 0,76 | 0,88 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,22 | 1,29 | 1,41 | 1,67 | 1,45 | 0,87 | 0,96 | 1,03 | 0,83 | 0,48 | 0,38 | 0,42 | 0,09 | 0,08 | 0,10 | 0,09 | 0,06 | 0,11 | 0,05 | 0,04 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 4,1% | 4,8% | 10,5% | 20,0% | 29,1% | 20,4% | 22,8% | 29,5% | 24,9% | 30,1% | 9,3% | 12,5% | 13,1% | 6,2% | 8,2% | 7,5% | 9,6% | 15,8% | 24,0% | 17,7% |
| FAVÖK Marjı | 7,1% | 5,3% | 11,1% | 19,7% | 27,2% | 19,7% | 17,9% | 24,4% | 19,8% | 24,7% | 1,6% | 7,5% | 7,9% | 0,4% | 5,5% | 4,5% | 6,5% | 12,2% | 20,6% | 6,0% |
| Net Kâr Marjı | -6,3% | -6,0% | 1,4% | 9,0% | 11,9% | 5,4% | 6,8% | 11,9% | 8,6% | 9,6% | -6,5% | -3,6% | 2,9% | -2,5% | 1,2% | 0,6% | -0,5% | 5,3% | 8,6% | 2,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -2,5% | -12,0% | -22,0% | 2,3% | 13,4% | -12,5% | 7,2% | 5,2% | 6,2% | -8,4% | 14,9% | -27,9% | 10,4% | -5,6% | 2,2% | 3,3% | 14,9% | -6,9% | -2,9% | -1,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 289,10 | -%3,11 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 735,00 | +%1,45 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,18 | -%2,86 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 82,79 | -%0,85 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 351,30 | +%1,06 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 591,00 | +%0,51 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 46,15 | -%0,37 |