000900Xiandai Investment Co., Ltd Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $806,62 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元59,67 Mr | 元58,13 Mr | 元56,82 Mr | 元57,91 Mr | 元57,03 Mr | 元45,57 Mr | 元35,55 Mr | 元24,71 Mr | 元23,00 Mr | 元22,02 Mr | 元18,70 Mr | 元17,32 Mr | 元16,09 Mr | 元11,74 Mr | 元8,05 Mr | 元6,50 Mr | 元5,63 Mr | 元5,17 Mr | 元4,85 Mr | 元5,98 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元4,36 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元46,78 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元12,78 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元41,56 Mr | 元40,20 Mr | 元39,77 Mr | 元40,40 Mr | 元32,30 Mr | 元30,64 Mr | 元21,59 Mr | 元12,28 Mr | 元11,19 Mr | 元11,02 Mr | 元9,48 Mr | 元8,48 Mr | 元8,71 Mr | 元2,31 Mr | 元2,00 Mr | 元1,00 Mr | 元1,00 Mr | 元1,00 Mr | 元1,26 Mr | 元3,06 Mr |
| Net Borç† | 元35,77 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | 元6,47 Mr | 元6,13 Mr | 元8,45 Mr | 元16,36 Mr | 元16,09 Mr | 元14,30 Mr | 元12,55 Mr | 元11,85 Mr | 元10,58 Mr | 元9,48 Mr | 元6,42 Mr | 元4,26 Mr | 元1,69 Mr | 元1,63 Mr | 元1,88 Mr | 元1,77 Mr | 元1,71 Mr | 元1,46 Mr | 元1,59 Mr | 元1,12 Mr |
| Brüt Kâr | 元1,90 Mr | 元1,88 Mr | 元2,31 Mr | 元2,12 Mr | 元1,72 Mr | 元1,64 Mr | 元1,97 Mr | 元1,69 Mr | 元1,54 Mr | 元1,55 Mr | 元1,24 Mr | 元1,23 Mr | 元1,00 Mr | 元1,01 Mr | 元1,19 Mr | 元1,17 Mr | 元1,11 Mr | 元920,60 Mn | 元1,31 Mr | 元611,07 Mn |
| FAVÖK | 元2,44 Mr | 元2,45 Mr | 元2,79 Mr | 元2,51 Mr | 元1,77 Mr | 元1,85 Mr | 元2,12 Mr | 元1,96 Mr | 元1,87 Mr | 元1,95 Mr | 元1,60 Mr | 元1,58 Mr | 元1,20 Mr | 元1,88 Mr | 元1,33 Mr | 元1,36 Mr | 元1,29 Mr | 元1,12 Mr | 元1,27 Mr | 元865,16 Mn |
| Net Kâr | 元404,54 Mn | 元340,82 Mn | 元542,69 Mn | 元432,72 Mn | 元624,05 Mn | 元524,89 Mn | 元976,21 Mn | 元963,66 Mn | 元864,93 Mn | 元821,68 Mn | 元566,85 Mn | 元409,91 Mn | 元539,65 Mn | 元648,22 Mn | 元822,08 Mn | 元792,68 Mn | 元631,88 Mn | 元570,98 Mn | 元589,92 Mn | 元287,82 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,27 | 0,22 | 0,36 | 0,29 | 0,41 | 0,35 | 0,64 | 0,63 | 0,57 | 0,54 | 0,37 | 0,27 | 0,35 | 0,43 | 0,54 | 0,52 | 0,42 | — | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元24,94 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元2,90 Mr | 元2,21 Mr | 元1,65 Mr | 元2,82 Mr | 元3,91 Mr | -元342,79 Mn | 元3,50 Mr | 元1,41 Mr | -元416,69 Mn | 元907,00 Mn | 元993,74 Mn | 元234,25 Mn | -元2,81 Mr | -元1,05 Mr | 元776,15 Mn | 元920,64 Mn | 元972,11 Mn | 元941,07 Mn | 元1,03 Mr | 元619,51 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元187,35 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 69,7% | 69,2% | 70,0% | 69,8% | 56,6% | 67,2% | 60,7% | 49,7% | 48,7% | 50,1% | 50,7% | 48,9% | 54,1% | 19,6% | 24,8% | 15,4% | 17,8% | 19,4% | 26,0% | 51,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,11 | 0,11 | 0,15 | 0,28 | 0,28 | 0,31 | 0,35 | 0,48 | 0,46 | 0,43 | 0,34 | 0,25 | 0,11 | 0,14 | 0,23 | 0,27 | 0,30 | 0,28 | 0,33 | 0,19 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,51 | 0,48 | 0,66 | 1,28 | 1,26 | 1,12 | 0,98 | 0,93 | 0,83 | 0,74 | 0,50 | 0,33 | 0,13 | 0,13 | 0,15 | 0,14 | 0,13 | 0,11 | 0,12 | 0,09 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 29,4% | 30,6% | 27,3% | 12,9% | 10,7% | 11,5% | 15,7% | 14,3% | 14,5% | 16,4% | 19,3% | 28,8% | 59,1% | 62,4% | 63,2% | 66,4% | 65,0% | 62,9% | 82,6% | 54,4% |
| FAVÖK Marjı | 37,8% | 39,9% | 33,0% | 15,4% | 11,0% | 12,9% | 16,9% | 16,6% | 17,6% | 20,6% | 24,8% | 37,1% | 70,9% | 115,7% | 70,8% | 76,6% | 75,5% | 76,7% | 80,2% | 77,0% |
| Net Kâr Marjı | 6,3% | 5,6% | 6,4% | 2,6% | 3,9% | 3,7% | 7,8% | 8,1% | 8,2% | 8,7% | 8,8% | 9,6% | 31,8% | 39,9% | 43,7% | 44,8% | 37,0% | 39,0% | 37,2% | 25,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 44,8% | 36,1% | 19,6% | 17,2% | 24,3% | -2,4% | 27,9% | 11,9% | -3,9% | 9,6% | 15,5% | 5,5% | -165,8% | -64,5% | 41,2% | 52,0% | 56,9% | 64,3% | 65,0% | 55,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 280,58 | -%2,95 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 692,59 | -%5,77 | |
| BYD Company Limited Class A | 81,35 | -%1,01 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 83,86 | +%1,29 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 332,01 | -%5,49 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 586,57 | -%0,75 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 45,00 | -%2,49 |