000980Zotye Automobile Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,46 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元3,44 Mr | 元3,61 Mr | 元6,18 Mr | 元7,14 Mr | 元8,01 Mr | 元10,14 Mr | 元20,44 Mr | 元32,48 Mr | 元33,29 Mr | 元4,11 Mr | 元3,41 Mr | 元2,92 Mr | 元2,81 Mr | 元1,86 Mr | 元1,90 Mr | 元1,82 Mr | 元1,64 Mr | 元1,66 Mr | 元1,47 Mr | 元747,65 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元264,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元3,28 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元119,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元1,77 Mr | 元1,76 Mr | 元3,19 Mr | 元3,07 Mr | 元2,91 Mr | 元5,97 Mr | 元7,00 Mr | 元5,83 Mr | 元5,04 Mr | 元752,39 Mn | 元726,98 Mn | 元486,83 Mn | 元532,12 Mn | 元395,70 Mn | 元434,33 Mn | 元376,28 Mn | 元314,19 Mn | 元388,50 Mn | 元286,87 Mn | 元242,15 Mn |
| Net Borç† | 元1,50 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | 元517,05 Mn | 元553,61 Mn | 元729,56 Mn | 元777,84 Mn | 元820,60 Mn | 元1,32 Mr | 元2,89 Mr | 元14,40 Mr | 元20,11 Mr | 元1,69 Mr | 元1,62 Mr | 元1,11 Mr | 元896,97 Mn | 元840,42 Mn | 元868,10 Mn | 元803,62 Mn | 元567,16 Mn | 元548,70 Mn | 元523,49 Mn | 元344,97 Mn |
| Brüt Kâr | 元1,21 Mn | -元5,08 Mn | -元104,30 Mn | -元72,61 Mn | -元75,45 Mn | -元446,87 Mn | -元669,09 Mn | 元1,35 Mr | 元3,00 Mr | 元383,09 Mn | 元301,29 Mn | 元182,93 Mn | 元193,68 Mn | 元129,79 Mn | 元141,41 Mn | 元145,04 Mn | 元119,05 Mn | 元91,71 Mn | 元106,24 Mn | 元63,78 Mn |
| FAVÖK | -元133,22 Mn | -元719,87 Mn | -元517,57 Mn | -元330,49 Mn | -元1,87 Mr | -元7,76 Mr | -元2,89 Mr | -元133,36 Mn | 元2,11 Mr | 元196,50 Mn | 元225,69 Mn | 元131,86 Mn | 元170,03 Mn | 元143,30 Mn | 元157,88 Mn | 元148,73 Mn | 元101,69 Mn | 元99,04 Mn | 元98,56 Mn | 元63,82 Mn |
| Net Kâr | -元367,23 Mn | -元1,00 Mr | -元936,59 Mn | -元920,85 Mn | -元705,53 Mn | -元10,34 Mr | -元11,19 Mr | 元799,89 Mn | 元1,26 Mr | 元86,78 Mn | 元60,33 Mn | 元41,97 Mn | 元39,01 Mn | 元27,55 Mn | 元36,35 Mn | 元43,88 Mn | 元33,50 Mn | 元22,94 Mn | 元39,18 Mn | 元15,57 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,07 | -0,20 | -0,19 | -0,18 | -0,32 | -5,10 | -5,52 | 0,39 | 0,62 | 0,16 | 0,11 | 0,08 | 0,07 | 0,09 | 0,11 | 0,14 | 0,11 | 0,07 | 0,12 | 0,07 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元3,83 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元153,08 Mn | 元493,58 Mn | -元247,30 Mn | -元22,46 Mn | -元1,35 Mr | -元1,43 Mr | -元7,56 Mr | -元3,41 Mr | -元106,58 Mn | -元92,84 Mn | 元36,05 Mn | -元390,07 Mn | 元13,65 Mn | -元31,68 Mn | -元105,20 Mn | -元278,09 Mn | -元59,91 Mn | 元109,03 Mn | -元296,73 Mn | -元76,14 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元12,24 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 51,3% | 48,7% | 51,6% | 43,0% | 36,3% | 58,9% | 34,2% | 17,9% | 15,2% | 18,3% | 21,3% | 16,7% | 18,9% | 21,3% | 22,8% | 20,7% | 19,1% | 23,4% | 19,5% | 32,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,15 | 0,15 | 0,12 | 0,11 | 0,10 | 0,13 | 0,14 | 0,44 | 0,60 | 0,41 | 0,47 | 0,38 | 0,32 | 0,45 | 0,46 | 0,44 | 0,35 | 0,33 | 0,36 | 0,46 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 4,33 | 4,64 | 6,11 | 6,52 | 6,87 | 11,08 | 24,23 | 120,65 | 168,46 | 14,12 | 13,54 | 9,27 | 7,51 | 7,04 | 7,27 | 6,73 | 4,75 | 4,60 | 4,38 | 2,89 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 0,2% | -0,9% | -14,3% | -9,3% | -9,2% | -33,8% | -23,1% | 9,4% | 14,9% | 22,7% | 18,6% | 16,5% | 21,6% | 15,4% | 16,3% | 18,0% | 21,0% | 16,7% | 20,3% | 18,5% |
| FAVÖK Marjı | -25,8% | -130,0% | -70,9% | -42,5% | -227,8% | -586,8% | -99,9% | -0,9% | 10,5% | 11,7% | 14,0% | 11,9% | 19,0% | 17,1% | 18,2% | 18,5% | 17,9% | 18,1% | 18,8% | 18,5% |
| Net Kâr Marjı | -71,0% | -180,7% | -128,4% | -118,4% | -86,0% | -781,9% | -386,8% | 5,6% | 6,2% | 5,1% | 3,7% | 3,8% | 4,3% | 3,3% | 4,2% | 5,5% | 5,9% | 4,2% | 7,5% | 4,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 29,6% | 89,2% | -33,9% | -2,9% | -164,1% | -107,9% | -261,3% | -23,7% | -0,5% | -5,5% | 2,2% | -35,2% | 1,5% | -3,8% | -12,1% | -34,6% | -10,6% | 19,9% | -56,7% | -22,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 277,32 | -%1,00 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 655,96 | -%5,33 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,15 | +%0,87 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 84,83 | +%1,35 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 304,50 | -%7,95 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 607,22 | +%3,48 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 44,74 | -%0,45 |