002338Changchun Up Optotech Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,53 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元2,68 Mr | 元2,26 Mr | 元2,18 Mr | 元1,93 Mr | 元1,18 Mr | 元1,08 Mr | 元1,04 Mr | 元988,32 Mn | 元960,24 Mn | 元975,03 Mn | 元987,78 Mn | 元964,23 Mn | 元949,96 Mn | 元817,07 Mn | 元777,33 Mn | 元734,58 Mn | 元321,57 Mn | 元237,12 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元377,02 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元831,47 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元1,77 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元461,08 Mn | 元384,88 Mn | 元388,92 Mn | 元338,04 Mn | 元18,62 Mn | 元2,16 Mn | 元21,91 Mn | 元7,38 Mn | 元10,74 Mn | 元20,46 Mn | 元27,39 Mn | 元16,52 Mn | 元5,32 Mn | 元2,64 Mn | 元0,00 | 元0,00 | 元19,40 Mn | 元20,00 Mn |
| Net Borç† | 元55,05 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | 元793,46 Mn | 元740,35 Mn | 元769,80 Mn | 元623,82 Mn | 元544,01 Mn | 元436,95 Mn | 元398,68 Mn | 元381,28 Mn | 元364,78 Mn | 元340,82 Mn | 元344,72 Mn | 元388,70 Mn | 元295,43 Mn | 元264,86 Mn | 元224,63 Mn | 元200,75 Mn | 元181,49 Mn | 元170,26 Mn |
| Brüt Kâr | 元249,57 Mn | 元238,09 Mn | 元253,38 Mn | 元171,52 Mn | 元147,27 Mn | 元126,01 Mn | 元135,00 Mn | 元134,66 Mn | 元141,54 Mn | 元122,28 Mn | 元130,25 Mn | 元160,63 Mn | 元115,12 Mn | 元99,31 Mn | 元94,20 Mn | 元92,45 Mn | 元80,70 Mn | 元70,83 Mn |
| FAVÖK | 元85,35 Mn | 元93,25 Mn | 元101,60 Mn | 元67,74 Mn | 元40,85 Mn | 元44,84 Mn | 元42,90 Mn | 元48,79 Mn | 元55,90 Mn | 元48,10 Mn | 元65,42 Mn | 元89,86 Mn | 元72,54 Mn | 元58,88 Mn | 元61,77 Mn | 元59,74 Mn | 元59,56 Mn | 元53,43 Mn |
| Net Kâr | 元80,53 Mn | 元66,42 Mn | 元86,64 Mn | 元81,80 Mn | 元46,66 Mn | 元49,06 Mn | 元48,28 Mn | 元40,80 Mn | 元38,47 Mn | 元52,62 Mn | 元43,70 Mn | 元58,74 Mn | 元75,67 Mn | 元56,57 Mn | 元53,58 Mn | 元48,00 Mn | 元40,56 Mn | 元35,23 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,34 | 0,28 | 0,36 | 0,34 | 0,19 | 0,20 | 0,20 | 0,17 | 0,16 | 0,22 | 0,18 | 0,25 | 0,32 | 0,24 | 0,22 | 0,20 | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元68,28 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元129,94 Mn | -元45,97 Mn | 元41,36 Mn | 元32,04 Mn | 元30,55 Mn | 元46,30 Mn | 元60,18 Mn | -元4,70 Mn | -元22,03 Mn | -元29,11 Mn | 元43,24 Mn | -元10,81 Mn | 元9,73 Mn | -元64,91 Mn | -元42,86 Mn | 元15,33 Mn | 元18,40 Mn | 元20,08 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元70,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 17,2% | 17,0% | 17,9% | 17,5% | 1,6% | 0,2% | 2,1% | 0,7% | 1,1% | 2,1% | 2,8% | 1,7% | 0,6% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | 6,0% | 8,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,30 | 0,33 | 0,35 | 0,32 | 0,46 | 0,41 | 0,38 | 0,39 | 0,38 | 0,35 | 0,35 | 0,40 | 0,31 | 0,32 | 0,29 | 0,27 | 0,56 | 0,72 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,45 | 0,42 | 0,43 | 0,35 | 0,31 | 0,25 | 0,22 | 0,22 | 0,21 | 0,19 | 0,19 | 0,22 | 0,17 | 0,15 | 0,13 | 0,11 | 0,10 | 0,10 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 31,5% | 32,2% | 32,9% | 27,5% | 27,1% | 28,8% | 33,9% | 35,3% | 38,8% | 35,9% | 37,8% | 41,3% | 39,0% | 37,5% | 41,9% | 46,1% | 44,5% | 41,6% |
| FAVÖK Marjı | 10,8% | 12,6% | 13,2% | 10,9% | 7,5% | 10,3% | 10,8% | 12,8% | 15,3% | 14,1% | 19,0% | 23,1% | 24,6% | 22,2% | 27,5% | 29,8% | 32,8% | 31,4% |
| Net Kâr Marjı | 10,1% | 9,0% | 11,3% | 13,1% | 8,6% | 11,2% | 12,1% | 10,7% | 10,5% | 15,4% | 12,7% | 15,1% | 25,6% | 21,4% | 23,9% | 23,9% | 22,3% | 20,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 16,4% | -6,2% | 5,4% | 5,1% | 5,6% | 10,6% | 15,1% | -1,2% | -6,0% | -8,5% | 12,5% | -2,8% | 3,3% | -24,5% | -19,1% | 7,6% | 10,1% | 11,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 280,58 | -%2,95 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 692,59 | -%5,77 | |
| BYD Company Limited Class A | 81,35 | -%1,01 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 83,86 | +%1,29 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 332,01 | -%5,49 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 586,57 | -%0,75 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 45,00 | -%2,49 |