002578Fujian Minfa Aluminium Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $568,50 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元2,50 Mr | 元2,33 Mr | 元2,61 Mr | 元2,38 Mr | 元1,99 Mr | 元1,81 Mr | 元1,69 Mr | 元1,71 Mr | 元1,70 Mr | 元1,69 Mr | 元1,28 Mr | 元1,31 Mr | 元1,22 Mr | 元1,15 Mr | 元1,04 Mr | 元546,15 Mn | 元517,22 Mn | 元496,05 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元301,58 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元974,52 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元1,50 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元775,30 Mn | 元636,49 Mn | 元847,79 Mn | 元655,99 Mn | 元274,64 Mn | 元178,49 Mn | 元131,10 Mn | 元0,00 | 元6,00 Mn | 元19,29 Mn | 元103,55 Mn | 元138,66 Mn | 元160,48 Mn | 元170,83 Mn | 元62,77 Mn | 元248,91 Mn | 元253,00 Mn | 元241,30 Mn |
| Net Borç† | 元22,94 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | 元1,90 Mr | 元2,23 Mr | 元2,81 Mr | 元2,79 Mr | 元2,24 Mr | 元1,58 Mr | 元1,45 Mr | 元1,42 Mr | 元1,23 Mr | 元1,04 Mr | 元1,14 Mr | 元1,32 Mr | 元1,16 Mr | 元1,03 Mr | 元709,51 Mn | 元593,06 Mn | 元485,59 Mn | 元519,82 Mn |
| Brüt Kâr | 元79,05 Mn | 元118,44 Mn | 元142,08 Mn | 元181,20 Mn | 元175,15 Mn | 元138,31 Mn | 元136,77 Mn | 元123,89 Mn | 元112,12 Mn | 元85,54 Mn | 元64,89 Mn | 元95,97 Mn | 元79,45 Mn | 元66,48 Mn | 元83,01 Mn | 元93,44 Mn | 元70,52 Mn | 元53,43 Mn |
| FAVÖK | 元29,32 Mn | 元92,98 Mn | 元109,71 Mn | 元163,59 Mn | 元169,87 Mn | 元143,99 Mn | 元111,26 Mn | 元109,61 Mn | 元96,68 Mn | 元70,94 Mn | 元58,93 Mn | 元72,65 Mn | 元65,46 Mn | 元57,89 Mn | 元79,16 Mn | — | — | — |
| Net Kâr | -元29,71 Mn | 元20,77 Mn | 元26,86 Mn | 元49,92 Mn | 元58,23 Mn | 元62,81 Mn | 元47,04 Mn | 元35,81 Mn | 元38,33 Mn | 元17,67 Mn | 元19,07 Mn | 元35,28 Mn | 元46,10 Mn | 元40,39 Mn | 元57,66 Mn | 元52,30 Mn | 元37,05 Mn | 元27,77 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,03 | 0,02 | 0,03 | 0,05 | 0,06 | 0,07 | 0,05 | 0,04 | 0,04 | 0,02 | 0,02 | 0,04 | 0,05 | 0,05 | 0,07 | 0,06 | 0,04 | 0,03 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元41,53 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -元262,67 Mn | 元41,86 Mn | -元120,93 Mn | -元82,94 Mn | -元214,10 Mn | 元82,36 Mn | 元68,59 Mn | -元106,11 Mn | -元52,18 Mn | -元46,19 Mn | -元95,60 Mn | -元140,63 Mn | -元28,78 Mn | -元22,85 Mn | -元54,52 Mn | 元70,44 Mn | 元755.580 | -元5,01 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元77,71 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 31,0% | 27,3% | 32,5% | 27,5% | 13,8% | 9,8% | 7,7% | 0,0% | 0,4% | 1,1% | 8,1% | 10,6% | 13,2% | 14,8% | 6,1% | 45,6% | 48,9% | 48,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,76 | 0,95 | 1,08 | 1,17 | 1,12 | 0,87 | 0,86 | 0,83 | 0,72 | 0,61 | 0,89 | 1,01 | 0,95 | 0,89 | 0,69 | 1,09 | 0,94 | 1,05 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,27 | 1,49 | 1,88 | 1,86 | 1,49 | 1,06 | 0,97 | 0,95 | 0,82 | 0,69 | 0,76 | 0,88 | 0,77 | 0,69 | 0,47 | 0,40 | 0,32 | 0,35 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 4,2% | 5,3% | 5,1% | 6,5% | 7,8% | 8,7% | 9,4% | 8,7% | 9,1% | 8,2% | 5,7% | 7,3% | 6,9% | 6,4% | 11,7% | 15,8% | 14,5% | 10,3% |
| FAVÖK Marjı | 1,5% | 4,2% | 3,9% | 5,9% | 7,6% | 9,1% | 7,7% | 7,7% | 7,9% | 6,8% | 5,2% | 5,5% | 5,7% | 5,6% | 11,2% | — | — | — |
| Net Kâr Marjı | -1,6% | 0,9% | 1,0% | 1,8% | 2,6% | 4,0% | 3,2% | 2,5% | 3,1% | 1,7% | 1,7% | 2,7% | 4,0% | 3,9% | 8,1% | 8,8% | 7,6% | 5,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -13,9% | 1,9% | -4,3% | -3,0% | -9,6% | 5,2% | 4,7% | -7,5% | -4,3% | -4,4% | -8,4% | -10,7% | -2,5% | -2,2% | -7,7% | 11,9% | 0,2% | -1,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 274,20 | -%2,11 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 648,06 | -%6,47 | |
| BYD Company Limited Class A | 81,55 | +%0,14 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 84,41 | +%0,85 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 300,20 | -%9,25 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 590,00 | +%0,54 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 43,97 | -%2,16 |