002595Himile Mechanical Science & Technology (Shandong) Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $6,83 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元14,85 Mr | 元11,73 Mr | 元9,96 Mr | 元8,59 Mr | 元7,64 Mr | 元6,98 Mr | 元6,79 Mr | 元5,58 Mr | 元4,60 Mr | 元3,93 Mr | 元3,52 Mr | 元2,91 Mr | 元2,47 Mr | 元2,16 Mr | 元2,08 Mr | 元809,59 Mn | 元649,40 Mn | 元586,61 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元1,48 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元2,69 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元12,04 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元285,46 Mn | 元120,41 Mn | 元119,64 Mn | 元137,53 Mn | 元236,78 Mn | 元389,60 Mn | 元993,06 Mn | 元646,07 Mn | 元242,70 Mn | 元136.015 | 元147,30 Mn | 元5,58 Mn | 元5,19 Mn | 元0,00 | 元0,00 | 元122,18 Mn | 元141,63 Mn | 元148,50 Mn |
| Net Borç† | -元1,67 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | 元11,00 Mr | 元8,75 Mr | 元7,11 Mr | 元6,60 Mr | 元5,96 Mr | 元5,25 Mr | 元4,33 Mr | 元3,68 Mr | 元2,97 Mr | 元2,57 Mr | 元2,28 Mr | 元1,80 Mr | 元1,12 Mr | 元704,26 Mn | 元678,71 Mn | 元600,31 Mn | 元452,66 Mn | 元419,37 Mn |
| Brüt Kâr | 元3,60 Mr | 元2,93 Mr | 元2,38 Mr | 元1,81 Mr | 元1,65 Mr | 元1,56 Mr | 元1,37 Mr | 元1,22 Mr | 元1,08 Mr | 元1,04 Mr | 元947,63 Mn | 元761,03 Mn | 元470,08 Mn | 元283,21 Mn | 元316,50 Mn | 元290,09 Mn | 元216,78 Mn | 元201,54 Mn |
| FAVÖK | 元2,91 Mr | 元2,47 Mr | 元2,09 Mr | 元1,55 Mr | 元1,43 Mr | 元1,41 Mr | 元1,21 Mr | 元1,05 Mr | 元951,27 Mn | 元938,05 Mn | 元846,25 Mn | 元668,40 Mn | 元415,85 Mn | 元248,27 Mn | 元273,54 Mn | 元251,00 Mn | 元185,94 Mn | 元162,30 Mn |
| Net Kâr | 元2,39 Mr | 元2,01 Mr | 元1,61 Mr | 元1,20 Mr | 元1,05 Mr | 元1,01 Mr | 元862,76 Mn | 元739,10 Mn | 元675,83 Mn | 元717,67 Mn | 元644,46 Mn | 元502,24 Mn | 元316,36 Mn | 元197,79 Mn | 元212,89 Mn | 元188,12 Mn | 元151,12 Mn | 元136,93 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,07 | 1,75 | 1,40 | 1,04 | 0,91 | 0,87 | 0,74 | 0,64 | 0,58 | 0,62 | 0,56 | 0,43 | 0,27 | 0,17 | 0,21 | 0,16 | 0,13 | 0,12 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元655,71 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元167,01 Mn | 元815,47 Mn | 元1,35 Mr | 元208,16 Mn | -元50,59 Mn | -元314,85 Mn | -元452,66 Mn | -元125,14 Mn | 元109,07 Mn | 元306,62 Mn | 元436,69 Mn | -元235,52 Mn | -元17,12 Mn | 元60,34 Mn | -元78,93 Mn | 元22,18 Mn | 元69,36 Mn | -元76,48 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元912,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 1,9% | 1,0% | 1,2% | 1,6% | 3,1% | 5,6% | 14,6% | 11,6% | 5,3% | 0,0% | 4,2% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 15,1% | 21,8% | 25,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,74 | 0,75 | 0,71 | 0,77 | 0,78 | 0,75 | 0,64 | 0,66 | 0,65 | 0,65 | 0,65 | 0,62 | 0,45 | 0,33 | 0,33 | 0,74 | 0,70 | 0,71 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,91 | 0,73 | 0,59 | 0,55 | 0,50 | 0,44 | 0,36 | 0,31 | 0,25 | 0,21 | 0,19 | 0,15 | 0,09 | 0,06 | 0,06 | 0,05 | 0,04 | 0,03 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 32,7% | 33,5% | 33,5% | 27,4% | 27,7% | 29,7% | 31,7% | 33,2% | 36,4% | 40,3% | 41,5% | 42,3% | 41,9% | 40,2% | 46,6% | 48,3% | 47,9% | 48,1% |
| FAVÖK Marjı | 26,4% | 28,2% | 29,3% | 23,5% | 23,9% | 26,8% | 27,8% | 28,4% | 32,0% | 36,5% | 37,0% | 37,2% | 37,0% | 35,3% | 40,3% | 41,8% | 41,1% | 38,7% |
| Net Kâr Marjı | 21,8% | 23,0% | 22,7% | 18,2% | 17,7% | 19,2% | 19,9% | 20,1% | 22,7% | 27,9% | 28,2% | 27,9% | 28,2% | 28,1% | 31,4% | 31,3% | 33,4% | 32,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 1,5% | 9,3% | 18,9% | 3,2% | -0,8% | -6,0% | -10,4% | -3,4% | 3,7% | 11,9% | 19,1% | -13,1% | -1,5% | 8,6% | -11,6% | 3,7% | 15,3% | -18,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 289,10 | -%3,11 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 735,00 | +%1,45 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,18 | -%2,86 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 82,79 | -%0,85 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 351,30 | +%1,06 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 591,00 | +%0,51 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 46,15 | -%0,37 |