002668Guangdong TCL Smart Home Appliances Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,46 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元15,64 Mr | 元14,92 Mr | 元12,59 Mr | 元10,10 Mr | 元7,14 Mr | 元8,87 Mr | 元8,78 Mr | 元9,55 Mr | 元10,41 Mr | 元5,33 Mr | 元4,33 Mr | 元3,21 Mr | 元2,86 Mr | 元2,32 Mr | 元1,95 Mr | 元1,40 Mr | 元1,09 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元2,66 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元10,77 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元4,86 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元4,64 Mr | 元4,86 Mr | 元4,23 Mr | 元3,33 Mr | 元3,42 Mr | 元4,09 Mr | 元4,60 Mr | 元4,91 Mr | 元4,98 Mr | 元1,76 Mr | 元1,68 Mr | 元884,98 Mn | 元787,75 Mn | 元603,82 Mn | 元930,34 Mn | 元528,05 Mn | 元310,76 Mn |
| Net Borç† | -元1,35 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||
| Ciro | 元18,49 Mr | 元18,31 Mr | 元15,14 Mr | 元11,63 Mr | 元10,09 Mr | 元8,31 Mr | 元7,36 Mr | 元7,77 Mr | 元6,93 Mr | 元5,02 Mr | 元4,68 Mr | 元4,45 Mr | 元4,25 Mr | 元3,45 Mr | 元3,19 Mr | 元2,83 Mr | 元2,19 Mr |
| Brüt Kâr | 元4,55 Mr | 元4,08 Mr | 元3,42 Mr | 元2,19 Mr | 元2,09 Mr | 元1,80 Mr | 元1,79 Mr | 元2,33 Mr | 元1,92 Mr | 元1,61 Mr | 元1,16 Mr | 元1,06 Mr | 元939,64 Mn | 元701,58 Mn | 元590,66 Mn | 元402,82 Mn | 元266,45 Mn |
| FAVÖK | 元2,85 Mr | 元2,34 Mr | 元1,95 Mr | 元1,22 Mr | 元538,77 Mn | -元27,74 Mn | 元741,52 Mn | -元1,38 Mr | 元703,09 Mn | 元519,29 Mn | 元339,18 Mn | 元261,37 Mn | 元248,79 Mn | 元203,40 Mn | 元211,31 Mn | 元123,54 Mn | 元93,04 Mn |
| Net Kâr | 元1,12 Mr | 元1,02 Mr | 元786,59 Mn | 元464,43 Mn | -元79,91 Mn | -元987,46 Mn | 元53,29 Mn | -元1,90 Mr | 元381,49 Mn | 元304,84 Mn | 元267,03 Mn | 元203,15 Mn | 元195,70 Mn | 元163,52 Mn | 元145,69 Mn | 元131,49 Mn | 元70,54 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,04 | 0,94 | 0,73 | 0,43 | -0,07 | -0,91 | 0,05 | -1,76 | 0,36 | 0,39 | 0,34 | 0,26 | 0,25 | 0,23 | 0,19 | 0,17 | 0,09 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元624,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元1,82 Mr | 元1,63 Mr | 元2,34 Mr | 元163,75 Mn | 元1,06 Mr | 元1,24 Mr | 元967,62 Mn | -元233,16 Mn | -元1,24 Mr | 元542,61 Mn | 元447,30 Mn | 元114,18 Mn | 元101,66 Mn | -元317,15 Mn | 元87,60 Mn | 元100,01 Mn | -元91,44 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元789,05 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 29,6% | 32,6% | 33,6% | 33,0% | 47,9% | 46,2% | 52,4% | 51,4% | 47,8% | 32,9% | 38,7% | 27,5% | 27,5% | 26,0% | 47,7% | 37,8% | 28,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,18 | 1,23 | 1,20 | 1,15 | 1,41 | 0,94 | 0,84 | 0,81 | 0,67 | 0,94 | 1,08 | 1,38 | 1,48 | 1,48 | 1,64 | 2,03 | 2,01 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,81 | 3,77 | 3,12 | 2,40 | 2,08 | 1,71 | 1,52 | 1,60 | 1,43 | 1,03 | 0,96 | 0,92 | 0,87 | 0,71 | 0,66 | 0,58 | 0,45 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 24,6% | 22,3% | 22,6% | 18,8% | 20,7% | 21,7% | 24,4% | 30,0% | 27,7% | 32,1% | 24,8% | 23,9% | 22,1% | 20,3% | 18,5% | 14,2% | 12,1% |
| FAVÖK Marjı | 15,4% | 12,8% | 12,9% | 10,5% | 5,3% | -0,3% | 10,1% | -17,7% | 10,1% | 10,3% | 7,2% | 5,9% | 5,9% | 5,9% | 6,6% | 4,4% | 4,2% |
| Net Kâr Marjı | 6,1% | 5,6% | 5,2% | 4,0% | -0,8% | -11,9% | 0,7% | -24,5% | 5,5% | 6,1% | 5,7% | 4,6% | 4,6% | 4,7% | 4,6% | 4,6% | 3,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,9% | 8,9% | 15,5% | 1,4% | 10,5% | 15,0% | 13,1% | -3,0% | -17,8% | 10,8% | 9,5% | 2,6% | 2,4% | -9,2% | 2,7% | 3,5% | -4,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 280,58 | -%2,95 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 692,59 | -%5,77 | |
| BYD Company Limited Class A | 81,35 | -%1,01 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 83,86 | +%1,29 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 332,01 | -%5,49 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 586,57 | -%0,75 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 45,00 | -%2,49 |