002857Sms Electric Co. Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $336,18 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元951,18 Mn | 元1,17 Mr | 元772,37 Mn | 元656,00 Mn | 元633,02 Mn | 元637,01 Mn | 元612,26 Mn | 元624,34 Mn | 元550,24 Mn | 元322,69 Mn | 元284,23 Mn | 元265,99 Mn | 元262,95 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元255,03 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元457,47 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元493,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元150,60 Mn | 元146,82 Mn | 元33,97 Mn | 元12,52 Mn | 元19,93 Mn | 元20,25 Mn | 元19,14 Mn | 元36,95 Mn | 元8,07 Mn | 元10,33 Mn | 元13,32 Mn | 元14,60 Mn | 元24,03 Mn |
| Net Borç† | -元306,91 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||
| Ciro | 元360,52 Mn | 元679,42 Mn | 元324,98 Mn | 元194,14 Mn | 元218,14 Mn | 元210,82 Mn | 元265,71 Mn | 元230,07 Mn | 元202,88 Mn | 元198,89 Mn | 元207,69 Mn | 元209,13 Mn | 元158,00 Mn |
| Brüt Kâr | 元50,30 Mn | 元144,72 Mn | 元73,76 Mn | 元69,85 Mn | 元79,49 Mn | 元74,49 Mn | 元84,62 Mn | 元87,44 Mn | 元80,66 Mn | 元91,73 Mn | 元91,03 Mn | 元87,55 Mn | 元74,64 Mn |
| FAVÖK | -元41,21 Mn | 元38,41 Mn | 元3,13 Mn | 元7,72 Mn | 元17,88 Mn | 元17,11 Mn | 元28,69 Mn | 元35,79 Mn | 元35,29 Mn | 元46,80 Mn | 元45,12 Mn | 元43,94 Mn | 元31,73 Mn |
| Net Kâr | -元41,94 Mn | 元18,10 Mn | 元5,91 Mn | 元12,94 Mn | 元19,50 Mn | 元23,42 Mn | 元31,86 Mn | 元36,77 Mn | 元33,25 Mn | 元40,08 Mn | 元38,54 Mn | 元37,02 Mn | 元27,45 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,33 | 0,14 | 0,05 | 0,10 | 0,15 | 0,18 | 0,25 | 0,29 | 0,26 | 0,31 | 0,30 | 0,29 | 0,21 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元25,27 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -元62,89 Mn | 元100,29 Mn | 元38,26 Mn | 元36,05 Mn | 元12,95 Mn | 元46,39 Mn | 元21,61 Mn | 元7,09 Mn | -元565.020 | 元11,44 Mn | -元1,78 Mn | 元52,12 Mn | -元41,74 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元3,64 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||
| Borç / Aktif | 15,8% | 12,6% | 4,4% | 1,9% | 3,1% | 3,2% | 3,1% | 5,9% | 1,5% | 3,2% | 4,7% | 5,5% | 9,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,38 | 0,58 | 0,42 | 0,30 | 0,34 | 0,33 | 0,43 | 0,37 | 0,37 | 0,62 | 0,73 | 0,79 | 0,60 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,73 | 1,38 | 0,66 | 0,39 | 0,44 | 0,43 | 0,54 | 0,47 | 0,41 | 0,40 | 0,42 | 0,42 | 0,32 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 14,0% | 21,3% | 22,7% | 36,0% | 36,4% | 35,3% | 31,8% | 38,0% | 39,8% | 46,1% | 43,8% | 41,9% | 47,2% |
| FAVÖK Marjı | -11,4% | 5,7% | 1,0% | 4,0% | 8,2% | 8,1% | 10,8% | 15,6% | 17,4% | 23,5% | 21,7% | 21,0% | 20,1% |
| Net Kâr Marjı | -11,6% | 2,7% | 1,8% | 6,7% | 8,9% | 11,1% | 12,0% | 16,0% | 16,4% | 20,2% | 18,6% | 17,7% | 17,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -17,4% | 14,8% | 11,8% | 18,6% | 5,9% | 22,0% | 8,1% | 3,1% | -0,3% | 5,7% | -0,9% | 24,9% | -26,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 277,00 | -%0,54 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 670,00 | +%1,99 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,72 | +%0,58 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 84,60 | -%0,13 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 306,91 | +%0,29 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 593,63 | -%2,68 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 44,67 | +%0,04 |