300159Xinjiang Machinery Research Institute Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,41 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元4,08 Mr | 元2,50 Mr | 元2,97 Mr | 元3,30 Mr | 元3,15 Mr | 元3,86 Mr | 元7,72 Mr | 元9,51 Mr | 元8,96 Mr | 元8,06 Mr | 元7,53 Mr | 元1,29 Mr | 元1,19 Mr | 元1,05 Mr | 元1,01 Mr | 元927,61 Mn | 元153,75 Mn | 元81,24 Mn | 元64,24 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元2,31 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元1,30 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元2,76 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元206,54 Mn | 元1,73 Mr | 元1,85 Mr | 元1,84 Mr | 元1,91 Mr | 元2,60 Mr | 元2,40 Mr | 元2,70 Mr | 元2,11 Mr | 元1,49 Mr | 元1,21 Mr | 元40,60 Mn | 元46,35 Mn | 元4,80 Mn | 元23,00 Mn | 元34,65 Mn | 元15,00 Mn | 元0,00 | 元0,00 |
| Net Borç† | -元2,10 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | 元638,11 Mn | 元663,37 Mn | 元1,19 Mr | 元2,13 Mr | 元1,36 Mr | 元913,85 Mn | 元1,23 Mr | 元1,86 Mr | 元1,84 Mr | 元1,78 Mr | 元1,40 Mr | 元560,07 Mn | 元571,60 Mn | 元409,70 Mn | 元376,47 Mn | 元253,08 Mn | 元126,40 Mn | 元97,37 Mn | 元46,80 Mn |
| Brüt Kâr | 元81,37 Mn | 元79,17 Mn | 元250,42 Mn | 元572,92 Mn | 元202,37 Mn | 元76,56 Mn | 元271,50 Mn | 元548,01 Mn | 元763,75 Mn | 元561,69 Mn | 元510,31 Mn | 元204,42 Mn | 元185,90 Mn | 元143,33 Mn | 元138,99 Mn | 元91,98 Mn | 元45,65 Mn | 元28,28 Mn | 元16,36 Mn |
| FAVÖK | -元130,26 Mn | -元38,21 Mn | 元130,01 Mn | 元345,64 Mn | 元81,31 Mn | -元182,73 Mn | -元160,93 Mn | 元428,95 Mn | 元659,66 Mn | 元466,02 Mn | 元391,85 Mn | 元130,52 Mn | 元107,60 Mn | 元75,67 Mn | 元70,94 Mn | 元50,09 Mn | 元21,28 Mn | 元10,46 Mn | 元7,09 Mn |
| Net Kâr | 元43,13 Mn | -元318,57 Mn | -元133,21 Mn | 元76,57 Mn | -元257,93 Mn | -元703,37 Mn | -元1,98 Mr | 元297,29 Mn | 元405,44 Mn | 元250,94 Mn | 元300,75 Mn | 元112,17 Mn | 元101,76 Mn | 元80,06 Mn | 元79,20 Mn | 元51,67 Mn | 元23,68 Mn | 元13,33 Mn | 元10,23 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,01 | -0,22 | -0,09 | 0,05 | -0,17 | -0,47 | -1,33 | 0,20 | 0,27 | 0,17 | 0,20 | 0,16 | 0,14 | 0,11 | 0,11 | 0,10 | 0,03 | 0,02 | 0,01 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元60,14 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -元132,88 Mn | 元147,21 Mn | -元90,20 Mn | 元261,23 Mn | 元16,71 Mn | 元174,69 Mn | -元228,63 Mn | -元56,27 Mn | -元1,10 Mr | -元410,47 Mn | -元20,92 Mn | -元52,63 Mn | 元79,21 Mn | -元40,55 Mn | -元136,08 Mn | 元21,65 Mn | 元2,07 Mn | 元9,01 Mn | 元5,29 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元16,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 5,1% | 69,2% | 62,3% | 55,9% | 60,7% | 67,3% | 31,1% | 28,3% | 23,5% | 18,5% | 16,1% | 3,2% | 3,9% | 0,5% | 2,3% | 3,7% | 9,8% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,16 | 0,27 | 0,40 | 0,65 | 0,43 | 0,24 | 0,16 | 0,20 | 0,21 | 0,22 | 0,19 | 0,43 | 0,48 | 0,39 | 0,37 | 0,27 | 0,82 | 1,20 | 0,73 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,23 | 0,24 | 0,43 | 0,77 | 0,49 | 0,33 | 0,45 | 0,67 | 0,67 | 0,64 | 0,51 | 0,20 | 0,21 | 0,15 | 0,14 | 0,09 | 0,05 | 0,04 | 0,02 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 12,8% | 11,9% | 21,1% | 26,8% | 14,9% | 8,4% | 22,0% | 29,4% | 41,4% | 31,5% | 36,5% | 36,5% | 32,5% | 35,0% | 36,9% | 36,3% | 36,1% | 29,0% | 34,9% |
| FAVÖK Marjı | -20,4% | -5,8% | 10,9% | 16,2% | 6,0% | -20,0% | -13,0% | 23,0% | 35,8% | 26,2% | 28,0% | 23,3% | 18,8% | 18,5% | 18,8% | 19,8% | 16,8% | 10,7% | 15,1% |
| Net Kâr Marjı | 6,8% | -48,0% | -11,2% | 3,6% | -19,0% | -77,0% | -160,2% | 16,0% | 22,0% | 14,1% | 21,5% | 20,0% | 17,8% | 19,5% | 21,0% | 20,4% | 18,7% | 13,7% | 21,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -20,8% | 22,2% | -7,6% | 12,2% | 1,2% | 19,1% | -18,5% | -3,0% | -59,7% | -23,0% | -1,5% | -9,4% | 13,9% | -9,9% | -36,1% | 8,6% | 1,6% | 9,3% | 11,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 277,32 | -%1,00 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 655,96 | -%5,33 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,15 | +%0,87 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 84,83 | +%1,35 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 304,50 | -%7,95 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 607,22 | +%3,48 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 44,74 | -%0,45 |