300227Shenzhen Sunshine Laser & Electronics Technology Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,00 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元4,23 Mr | 元2,89 Mr | 元2,72 Mr | 元2,56 Mr | 元2,25 Mr | 元2,00 Mr | 元1,75 Mr | 元1,15 Mr | 元1,06 Mr | 元689,78 Mn | 元604,01 Mn | 元586,79 Mn | 元496,05 Mn | 元415,16 Mn | 元384,57 Mn | 元164,00 Mn | 元122,26 Mn | 元99,63 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元581,73 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元2,60 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元1,59 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元1,47 Mr | 元842,53 Mn | 元639,36 Mn | 元534,02 Mn | 元444,80 Mn | 元454,29 Mn | 元360,66 Mn | 元216,80 Mn | 元196,15 Mn | 元192,46 Mn | 元159,03 Mn | 元97,87 Mn | 元95,43 Mn | 元41,34 Mn | 元20,40 Mn | 元34,13 Mn | 元15,00 Mn | 元2,10 Mn |
| Net Borç† | 元847,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | 元1,60 Mr | 元1,05 Mr | 元1,07 Mr | 元1,02 Mr | 元922,66 Mn | 元877,74 Mn | 元784,82 Mn | 元575,11 Mn | 元508,11 Mn | 元309,77 Mn | 元224,05 Mn | 元250,43 Mn | 元171,98 Mn | 元158,63 Mn | 元127,66 Mn | 元113,36 Mn | 元83,91 Mn | 元75,20 Mn |
| Brüt Kâr | 元422,15 Mn | 元285,48 Mn | 元316,37 Mn | 元366,63 Mn | 元331,67 Mn | 元341,89 Mn | 元291,31 Mn | 元219,96 Mn | 元204,83 Mn | 元117,43 Mn | 元87,09 Mn | 元119,87 Mn | 元90,05 Mn | 元82,56 Mn | 元69,27 Mn | 元60,87 Mn | 元43,23 Mn | 元41,16 Mn |
| FAVÖK | 元19,84 Mn | 元105,66 Mn | 元188,92 Mn | 元227,95 Mn | 元222,38 Mn | 元262,41 Mn | 元173,83 Mn | 元141,65 Mn | 元129,71 Mn | 元65,79 Mn | 元44,05 Mn | 元71,51 Mn | 元48,41 Mn | 元48,50 Mn | 元42,09 Mn | 元36,83 Mn | 元23,61 Mn | 元20,46 Mn |
| Net Kâr | -元274,87 Mn | -元27,37 Mn | 元56,82 Mn | 元80,07 Mn | 元91,54 Mn | 元129,79 Mn | 元72,09 Mn | 元68,23 Mn | 元61,38 Mn | 元16,19 Mn | 元26,15 Mn | 元27,45 Mn | 元18,06 Mn | 元23,09 Mn | 元21,14 Mn | 元20,79 Mn | 元12,35 Mn | 元11,56 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,56 | -0,06 | 0,11 | 0,16 | 0,18 | 0,29 | 0,17 | 0,17 | 0,16 | 0,04 | 0,07 | 0,07 | 0,05 | 0,06 | 0,07 | 0,06 | 0,03 | 0,03 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元86,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元13,32 Mn | -元41,61 Mn | -元36,83 Mn | -元38,32 Mn | -元59,88 Mn | 元9,65 Mn | -元48,67 Mn | 元4,31 Mn | -元16,78 Mn | -元24,77 Mn | -元32,72 Mn | -元61,55 Mn | -元60,16 Mn | -元30,38 Mn | -元26,30 Mn | -元10,35 Mn | -元10,29 Mn | -元2,01 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元213,62 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 34,9% | 29,2% | 23,5% | 20,9% | 19,8% | 22,7% | 20,6% | 18,8% | 18,5% | 27,9% | 26,3% | 16,7% | 19,2% | 10,0% | 5,3% | 20,8% | 12,3% | 2,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,38 | 0,36 | 0,39 | 0,40 | 0,41 | 0,44 | 0,45 | 0,50 | 0,48 | 0,45 | 0,37 | 0,43 | 0,35 | 0,38 | 0,33 | 0,69 | 0,69 | 0,75 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,00 | 0,66 | 0,67 | 0,64 | 0,58 | 0,55 | 0,49 | 0,36 | 0,32 | 0,19 | 0,14 | 0,16 | 0,11 | 0,10 | 0,08 | 0,07 | 0,05 | 0,05 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,5% | 27,2% | 29,5% | 35,8% | 35,9% | 39,0% | 37,1% | 38,2% | 40,3% | 37,9% | 38,9% | 47,9% | 52,4% | 52,0% | 54,3% | 53,7% | 51,5% | 54,7% |
| FAVÖK Marjı | 1,2% | 10,1% | 17,6% | 22,3% | 24,1% | 29,9% | 22,1% | 24,6% | 25,5% | 21,2% | 19,7% | 28,6% | 28,1% | 30,6% | 33,0% | 32,5% | 28,1% | 27,2% |
| Net Kâr Marjı | -17,2% | -2,6% | 5,3% | 7,8% | 9,9% | 14,8% | 9,2% | 11,9% | 12,1% | 5,2% | 11,7% | 11,0% | 10,5% | 14,6% | 16,6% | 18,3% | 14,7% | 15,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,8% | -4,0% | -3,4% | -3,7% | -6,5% | 1,1% | -6,2% | 0,7% | -3,3% | -8,0% | -14,6% | -24,6% | -35,0% | -19,2% | -20,6% | -9,1% | -12,3% | -2,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 277,32 | -%1,00 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 655,96 | -%5,33 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,15 | +%0,87 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 84,83 | +%1,35 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 304,50 | -%7,95 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 607,22 | +%3,48 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 44,74 | -%0,45 |