300285Shandong Sinocera Functional Material Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $9,82 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元9,54 Mr | 元9,16 Mr | 元8,82 Mr | 元7,53 Mr | 元7,88 Mr | 元6,06 Mr | 元4,81 Mr | 元4,38 Mr | 元3,29 Mr | 元2,23 Mr | 元1,19 Mr | 元918,72 Mn | 元730,40 Mn | 元611,26 Mn | 元234,84 Mn | 元180,59 Mn | 元93,05 Mn | 元53,84 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元738,97 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元1,68 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元7,71 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元975,30 Mn | 元877,82 Mn | 元1,09 Mr | 元290,06 Mn | 元1,12 Mr | 元206,20 Mn | 元472,68 Mn | 元583,63 Mn | 元858,82 Mn | 元306,22 Mn | 元190,90 Mn | 元30,70 Mn | 元10,99 Mn | 元18,23 Mn | 元74,90 Mn | 元75,58 Mn | 元25,57 Mn | 元2,10 Mn |
| Net Borç† | 元236,33 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | 元4,56 Mr | 元4,03 Mr | 元3,83 Mr | 元3,15 Mr | 元3,14 Mr | 元2,52 Mr | 元2,13 Mr | 元1,79 Mr | 元1,21 Mr | 元679,92 Mn | 元528,47 Mn | 元372,36 Mn | 元264,16 Mn | 元214,14 Mn | 元146,03 Mn | 元101,16 Mn | 元54,46 Mn | 元40,13 Mn |
| Brüt Kâr | 元1,61 Mr | 元1,49 Mr | 元1,39 Mr | 元1,02 Mr | 元1,36 Mr | 元1,11 Mr | 元976,34 Mn | 元769,10 Mn | 元448,63 Mn | 元247,02 Mn | 元192,64 Mn | 元137,94 Mn | 元115,37 Mn | 元98,75 Mn | 元72,09 Mn | 元53,19 Mn | 元26,75 Mn | 元18,22 Mn |
| FAVÖK | 元1,04 Mr | 元1,03 Mr | 元931,13 Mn | 元696,38 Mn | 元1,05 Mr | 元842,75 Mn | 元705,27 Mn | 元565,87 Mn | 元331,57 Mn | 元163,04 Mn | 元119,66 Mn | 元94,12 Mn | 元83,67 Mn | 元77,70 Mn | 元55,32 Mn | 元39,49 Mn | 元19,13 Mn | 元12,29 Mn |
| Net Kâr | 元610,32 Mn | 元604,81 Mn | 元569,14 Mn | 元497,04 Mn | 元795,16 Mn | 元573,84 Mn | 元500,56 Mn | 元543,03 Mn | 元244,82 Mn | 元130,40 Mn | 元85,92 Mn | 元63,30 Mn | 元78,59 Mn | 元66,24 Mn | 元44,07 Mn | 元31,26 Mn | 元14,59 Mn | 元11,92 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,62 | 0,61 | 0,57 | 0,50 | 0,79 | 0,57 | 0,52 | 0,58 | 0,27 | 0,15 | 0,11 | 0,08 | 0,10 | 0,09 | 0,06 | 0,04 | 0,02 | 0,02 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元285,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元429,42 Mn | 元381,84 Mn | 元210,80 Mn | -元336,34 Mn | 元48,34 Mn | 元554,95 Mn | 元288,92 Mn | 元135,91 Mn | -元18,42 Mn | 元107,37 Mn | -元59,85 Mn | -元119,22 Mn | -元68,88 Mn | -元29,19 Mn | -元8,10 Mn | -元29,62 Mn | -元8,19 Mn | -元14,21 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元405,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 10,2% | 9,6% | 12,4% | 3,9% | 14,2% | 3,4% | 9,8% | 13,3% | 26,1% | 13,7% | 16,1% | 3,3% | 1,5% | 3,0% | 31,9% | 41,9% | 27,5% | 3,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,48 | 0,44 | 0,43 | 0,42 | 0,40 | 0,42 | 0,44 | 0,41 | 0,37 | 0,30 | 0,45 | 0,41 | 0,36 | 0,35 | 0,62 | 0,56 | 0,59 | 0,75 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,59 | 0,52 | 0,50 | 0,41 | 0,41 | 0,33 | 0,28 | 0,23 | 0,16 | 0,09 | 0,07 | 0,05 | 0,03 | 0,03 | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 35,2% | 37,0% | 36,3% | 32,5% | 43,2% | 44,2% | 45,8% | 43,0% | 37,2% | 36,3% | 36,5% | 37,0% | 43,7% | 46,1% | 49,4% | 52,6% | 49,1% | 45,4% |
| FAVÖK Marjı | 22,8% | 25,7% | 24,3% | 22,1% | 33,5% | 33,5% | 33,1% | 31,7% | 27,5% | 24,0% | 22,6% | 25,3% | 31,7% | 36,3% | 37,9% | 39,0% | 35,1% | 30,6% |
| Net Kâr Marjı | 13,4% | 15,0% | 14,9% | 15,8% | 25,3% | 22,8% | 23,5% | 30,4% | 20,3% | 19,2% | 16,3% | 17,0% | 29,8% | 30,9% | 30,2% | 30,9% | 26,8% | 29,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,4% | 9,5% | 5,5% | -10,7% | 1,5% | 22,1% | 13,6% | 7,6% | -1,5% | 15,8% | -11,3% | -32,0% | -26,1% | -13,6% | -5,5% | -29,3% | -15,0% | -35,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 289,61 | -%2,94 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 733,73 | +%1,28 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,19 | -%2,85 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 82,75 | -%0,90 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 351,58 | +%1,15 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 592,55 | +%0,78 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 46,02 | -%0,65 |