300425Cscec Scimee Sci. & Tech. Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $403,27 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元4,64 Mr | 元4,70 Mr | 元4,43 Mr | 元4,15 Mr | 元3,79 Mr | 元3,50 Mr | 元3,37 Mr | 元3,26 Mr | 元2,61 Mr | 元2,09 Mr | 元1,43 Mr | 元614,53 Mn | 元502,63 Mn | 元434,10 Mn | 元371,46 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元323,12 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元2,07 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元2,55 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元1,02 Mr | 元1,08 Mr | 元906,96 Mn | 元923,16 Mn | 元827,01 Mn | 元697,97 Mn | 元666,14 Mn | 元826,45 Mn | 元506,36 Mn | 元242,31 Mn | 元62,48 Mn | 元85,99 Mn | 元37,74 Mn | 元23,52 Mn | 元7,00 Mn |
| Net Borç† | 元693,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||
| Ciro | 元1,58 Mr | 元1,53 Mr | 元1,66 Mr | 元1,71 Mr | 元1,45 Mr | 元1,23 Mr | 元1,23 Mr | 元1,17 Mr | 元803,37 Mn | 元483,17 Mn | 元326,78 Mn | 元233,08 Mn | 元230,51 Mn | 元221,94 Mn | 元210,36 Mn |
| Brüt Kâr | 元349,63 Mn | 元434,30 Mn | 元562,23 Mn | 元546,66 Mn | 元500,03 Mn | 元448,70 Mn | 元492,14 Mn | 元453,27 Mn | 元314,37 Mn | 元189,02 Mn | 元147,86 Mn | 元115,00 Mn | 元109,38 Mn | 元101,21 Mn | 元90,82 Mn |
| FAVÖK | 元182,41 Mn | 元232,15 Mn | 元352,85 Mn | 元353,43 Mn | 元331,22 Mn | 元283,18 Mn | 元292,62 Mn | 元270,77 Mn | 元182,38 Mn | 元95,50 Mn | 元59,23 Mn | 元63,24 Mn | 元73,56 Mn | 元66,60 Mn | 元57,98 Mn |
| Net Kâr | 元12,42 Mn | 元88,20 Mn | 元167,45 Mn | 元191,62 Mn | 元180,35 Mn | 元169,42 Mn | 元156,33 Mn | 元137,36 Mn | 元92,41 Mn | 元69,53 Mn | 元52,19 Mn | 元53,98 Mn | 元59,32 Mn | 元53,55 Mn | 元46,31 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,02 | 0,13 | 0,25 | 0,28 | 0,27 | 0,25 | 0,23 | 0,20 | 0,14 | 0,11 | 0,10 | 0,10 | 0,10 | 0,09 | 0,08 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元48,27 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元116,66 Mn | 元40,53 Mn | -元59,14 Mn | -元170,37 Mn | -元65,82 Mn | 元42,53 Mn | 元111,33 Mn | -元224,60 Mn | -元40,87 Mn | -元13,27 Mn | -元36,88 Mn | -元18,47 Mn | 元24,27 Mn | -元10,34 Mn | -元30,97 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元120,06 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||
| Borç / Aktif | 21,9% | 23,0% | 20,5% | 22,3% | 21,8% | 20,0% | 19,7% | 25,3% | 19,4% | 11,6% | 4,4% | 14,0% | 7,5% | 5,4% | 1,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,34 | 0,33 | 0,38 | 0,41 | 0,38 | 0,35 | 0,37 | 0,36 | 0,31 | 0,23 | 0,23 | 0,38 | 0,46 | 0,51 | 0,57 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,62 | 0,60 | 0,65 | 0,67 | 0,57 | 0,48 | 0,48 | 0,46 | 0,32 | 0,19 | 0,13 | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,08 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 22,1% | 28,4% | 33,8% | 31,9% | 34,5% | 36,4% | 40,0% | 38,8% | 39,1% | 39,1% | 45,2% | 49,3% | 47,5% | 45,6% | 43,2% |
| FAVÖK Marjı | 11,5% | 15,2% | 21,2% | 20,6% | 22,8% | 23,0% | 23,8% | 23,2% | 22,7% | 19,8% | 18,1% | 27,1% | 31,9% | 30,0% | 27,6% |
| Net Kâr Marjı | 0,8% | 5,8% | 10,1% | 11,2% | 12,4% | 13,8% | 12,7% | 11,7% | 11,5% | 14,4% | 16,0% | 23,2% | 25,7% | 24,1% | 22,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 7,4% | 2,6% | -3,6% | -9,9% | -4,5% | 3,5% | 9,0% | -19,2% | -5,1% | -2,7% | -11,3% | -7,9% | 10,5% | -4,7% | -14,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 277,32 | -%1,00 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 655,96 | -%5,33 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,15 | +%0,87 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 84,83 | +%1,35 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 304,50 | -%7,95 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 607,22 | +%3,48 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 44,74 | -%0,45 |